FOLDER UKRYTY WEWNĄTRZ KONSOLI

Tworząc Management Pack z poziomu konsoli Operations Manager-a otrzymujemy folder o nazwie pokrywającej się z nazwą utworzonego MP:

Obraz1

Utworzony w ten sposób Management Pack jest zapisywalny (XML), stąd wewnątrz utworzonego folderu można umieścić wykresy liczników wydajnościowych, czy inne obiekty właściwe dla prezentacji wyników monitorowania z poziomu konsoli.

Okazuje się jednak, że gdy w analogiczny sposób przygotowany (np. za pomocą Visual Studio) Management Pack niezapisywalny (sealed) zaimportuje się w konsoli nie ma śladu po tkwiącym w nim folderze:

Obraz3

Oczywiście wewnątrz kodu MP znajduje się taki sam folder, jaki wcześniej był umieszczony w MP zapisywalnym (XML):


Obraz2

Do przygotowanego w „zapieczętowanym” (sealed) Management Pack-u folderze (i niewidocznym w konsoli) można się odwołać z kolejnego Management Pack-a, zawierającego np. widoki, czy wykresy wydajnościowe.

Można tu zauważyć, że „Subfolder” nie zawiera już charakterystycznej kłódki – zdefiniowany jest w zapisywalnym MP. W analogiczny sposób można np. „dopisać” potrzebne widoki do istniejącego już drzewa folderów i obiektów prezentacyjnych, pochodzących od niezapisywalnego Management Pack-a. 

Aby takie odwołanie było skuteczne, trzeba spełnić pewne warunki:

 

1. Umieścić w sekcji odwołań <References> zapis odnoszący się do MP zawierającego folder, do którego zamierzamy się „doczepić”:

Obraz4

2. Dla folderu lub obiektu potomnego należy wpisać jako folder nadrzędny odpowiedni identyfikator folderu, poprzedzony aliasem Management Pack-a, w którym jest on zdefiniowany:

Obraz5

Trzeba oczywiście mieć świadomość, że od tej pory Management Pack zawierający obiekty znajdujące się wewnątrz folderu zdefiniowanego w innym MP, będzie od niego zależny:

 

Oznacza to, że gdyby z jakiś powodów trzeba było usunąć MP „_Test Presentation Console Folder”, to najpierw trzeba będzie usnąć „_Test Presentation Console SubFolder”

Obraz6

Więzy zależności nie pozwolą nam doprowadzić do pozostawienia osieroconych obiektów pozbawionych folderu nadrzędnego.

Obraz8

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *