Matematyka i chmura w służbie cyberbezpieczeństwa

Dodaj nagłówek (6)
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia webinaru poświęconego praktycznym aspektom zarządzania przywilejami: ludzi i kont systemowych.

 

Krytyczny obszar cyberbezpieczeństwa, o którym najchętniej zapomnieliby eksperci, to zarządzanie przywilejami ludzi i kont systemowych.

 

Podczas cyber-ataku,  przejęte jedno konto o wysokich przywilejach oznacza ogromne straty dla organizacji. Skąd wynikają trudności?

Mózg człowieka nie jest w stanie „ogarnąć” rosnącej liczby rodzajów cyfrowych tożsamości tj. kont pracowników, kont serwisowych, kont w aplikacjach chmurowych. Jednocześnie istnieje bardzo duża ilość miejsc konfiguracji przywilejów. Każda aplikacja biznesowa posiada swoje role i uprawnienia.  Dodatkowo COVID wymusił pracę ludzi z domu i konieczność nadania im uprawnień umożliwiających zdalne wykonywanie zadań służbowych.

Identity Security to kategoria rozwiązań cyberbezpieczeństwa. Dzięki zastosowaniu uczenia maszynowego i narzędzi matematycznych pozwala na uporządkowanie obszaru zarządzania tożsamościami. Pomaga równocześnie w podejmowaniu trudnych decyzji dotyczących zatwierdzania i certyfikacji uprawnień zarówno ludzi, jak i kont systemowych. Automatycznie identyfikuje anomalie (np. konta wysokiego ryzyka). Proponuje od razu  wprowadzenie odpowiednich zmian.

 

W trakcie webinaru przedstawimy jak wykorzystując infrastrukturę Identity Security, przygotowaną przez producenta w chmurze, każda firma może zapewnić kontrolę nad zarządzaniem przywilejami. Wykonując to w krótkim czasie i  z zachowaniem efektywności kosztowej.

Gotowa do użycia infrastruktura Identity Security w chmurze jest atrakcyjną alternatywą dla rozwiązania instalowanego lokalnie. W trakcie webinaru zaprezentujemy możliwości rozwiązania Sailpoint, światowego lidera tego rynku.

Agenda:
  1. Co to jest zarządzanie tożsamością?

  2. Dlaczego powinniśmy zarządzać tożsamością w zorganizowany sposób?

  3. Od czego zacząć projekt zarządzania tożsamością?

  4. Jak zorganizować procesy?

  5. Jakie narzędzia wybrać?

  6. Jak to wygląda w praktyce? – Live Demo

  7. Najlepsze praktyki we wdrażaniu i utrzymaniu zarządzania tożsamością.

Zapraszamy do obejrzenia filmu z webinaru: