Ile kolekcji aktualizowanych jest przyrostowo?

Kolekcje Configuration Manager-a mogą być aktualizowane na żądanie („ręcznie”), poprzez harmonogram lub przyrostowo. Ten ostatni sposób wydaje się bardzo sympatyczny, gdyż domyślny czas „proponowany” przez system to 7 dni. Przy większej liczbie kolekcji ten ciekawy mechanizm może jednak sprawiać kłopoty, doprowadzając do zapętlenia działania serwisu składowego SMS_COLLECTION_EVALUATOR. Objawia się to klepsydrami pozostającymi na długo przy ikonach kolekcji w konsoli administratora.

 

Według zaleceń firmy Microsoft powinniśmy zachować umiar w przyrostowej aktualizacji kolekcji, nie przekraczając umownej granicy 200. Jak jednak sprawdzić, ile właściwie kolekcji korzysta z tego mechanizmu aktualizacji, pamiętając, że możliwe jest także istnienie równoległego aktualizowania poprzez terminarz?

 

 

Z pomocą przyjdzie tu zapytanie SQL:

 

Wynikiem jest informacja o liczbie kolekcji, które nie są aktualizowane, maja aktualizację według terminarza, aktualizowane są przyrostowo, względnie zarówno przyrostowo, jak według terminarza. Suma tych dwóch ostatnich liczb nie powinna przekraczać 200.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *