Wsparcie w zakresie nowych przepisów dotyczących cyberbezpieczeństwa – Dyrektywa NIS 2 

www Nis 2(1)

W 2020 roku Komisja Europejska przedstawiła Dyrektywę w sprawie wysokiego, wspólnego poziomu cyberbezpieczeństwa w całej Unii.

Od daty wejścia w życie Dyrektywy, czyli 16 stycznia 2023 r., Państwa Członkowskie UE mają 21 miesięcy na wprowadzenie jej postanowień do prawa krajowego. Nowe przepisy powinny być stosowane we wszystkich krajach UE od 18 października 2024 r.

 

W związku z powyższym, chcielibyśmy podzielić się z Państwem naszym zrozumieniem oraz kompetencjami w zakresie nowego rozporządzenia dotyczącego cyberbezpieczeństwa, a także przedstawić, w jaki sposób możemy skutecznie wesprzeć Państwa w dostosowaniu się do tych wymagań.

 

Wprowadzone nowe przepisy mają na celu zwiększenie ochrony systemów informatycznych oraz danych przed coraz bardziej zaawansowanymi zagrożeniami cybernetycznymi. Rozporządzenie to wymaga od organizacji przestrzegania określonych norm bezpieczeństwa oraz raportowania o incydentach. W ISCG dostarczamy kompleksowe rozwiązania z zakresu cyberbezpieczeństwa, które są odpowiedzią na obowiązki zapisane w art. 21 ust 1, 2, w szczególności:

Audyt i ocena ryzyka: Przeprowadzamy szczegółową analizę Państwa infrastruktury IT oraz identyfikujemy potencjalne zagrożenia. Na tej podstawie opracowujemy spersonalizowany plan działania.

Wdrażanie rozwiązań bezpieczeństwa: Oferujemy kompleksowe rozwiązania technologiczne, które pomogą Państwu w spełnieniu wymagań nowego rozporządzenia.

Monitorowanie i reagowanie na incydenty: Nasze narzędzia umożliwiają stałe monitorowanie systemów w celu wczesnego wykrywania i reagowania na potencjalne zagrożenia.

Szkolenia i edukacja: Organizujemy szkolenia dla personelu, aby zwiększyć świadomość w zakresie cyberbezpieczeństwa oraz pomóc w minimalizowaniu ryzyka związanego z ludzkim czynnikiem.

 

Zapraszamy Państwa do kontaktu z naszym zespołem. Oferujemy Państwu pomoc w znalezieniu najodpowiedniejszego dla Państwa firmy rozwiązania. Dla każdej osoby, która się z nami skontaktuje przygotowaliśmy broszurę z podsumowaniem wymagań NIS2.

 

 

     

    Zostaw komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *