Zarządzanie sieciami

An_illustrative_representation_of_network_manageme

Podstawą infrastruktury informatycznej każdego przedsiębiorstwa jest poprawnie skonfigurowana i dobrze działająca sieć internetowa. Niezależnie od branży, w jakiej działa firma, ważny jest nieograniczony dostęp do sieci. Wpływa on na komunikację, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz organizacji, oraz pozwala dopasować jej działania do nowych wyzwań biznesowych i technologicznych. W ISCG oferujemy usługi tworzenia, konfigurowania, monitorowania i zarządzania siecią.

Na czym polega zarządzanie sieciami komputerowymi?

System zarządzania siecią, czyli Network Management System umożliwia nadzór i szybkie reagowanie na zmiany zachodzące w infrastrukturze IT przedsiębiorstwa. Z pomocą specjalnego oprogramowania możliwe są takie działania jak:

  • konfiguracja sieci,
  • monitorowanie zmian zachodzących w jej obszarze,
  • analiza elementów sieciowych,
  • zarządzanie procesami sieciowymi i ich automatyzacja,
  • szybka reakcja na awarie.

Zarządzanie siecią LAN obejmuje także koordynowanie działań odnoszących się bezpośrednio do lokalnej infrastruktury komputerowej klienta. Dotyczy to zarówno instalacji i konfiguracji poszczególnych urządzeń sieciowych, jak i monitorowania ruchu odbywającego się w ich obrębie. Głównym celem tych działań jest zapewnienie bezpieczeństwa i ochrona przed nieautoryzowanymi działaniami.

Popularną usługą wybieraną przez naszych klientów jest także monitoring sieci komputerowej. To analiza ruchu w obrębie sieci oraz obserwowanie działania urządzeń sieciowych, które do niej należą. Dzięki monitorowaniu wspomnianych obszarów administrator uzyskuje informacje niezbędne do utrzymania prawidłowego działania sieci. Może także zdiagnozować problemy i naprawiać awarie.

Tworzenie i konfigurowanie sieci

Zaprojektowanie oraz stworzenie sieci wewnętrznej dla naszych klientów zależy od potrzeb przedsiębiorstwa. Inne narzędzia są przewidziane dla przestrzeni biurowej, hal magazynowych czy hal produkcyjnych. Podstawą jest w tym przypadku prawidłowe rozlokowanie urządzeń sieciowych odpowiedzialnych za jakość sygnału w budynku. Konfiguracja sieci odbywa się po wstępnej konsultacji z klientem z uwzględnieniem m.in. planowanej liczby użytkowników. Elastyczne podejście i doświadczenie w zarządzaniu sieciami pozwala na zwiększenie przepustowości sieci w trakcie rozwoju przedsiębiorstwa.

Nasze usługi to także konfigurowanie sieci lokalnych. Proponujemy narzędzia pomocne w optymalizacji wydajności infrastruktury IT, dbamy o właściwe zabezpieczenia chroniące przed nieautoryzowanym dostępem oraz o integrację wszystkich urządzeń sieciowych, aplikacji i systemów firmowych.