Migracja aplikacji

application_migration_scene

Migracja aplikacji

Rozwój technologiczny przedsiębiorstw często wymusza na nich aktualizację używanego oprogramowania. Stworzone na początku działalności systemy lub aplikacje lokalne nawet po zaledwie kilku latach okazują się niezbyt funkcjonalne i mało wydajne. Wówczas konieczna może okazać się ich migracja do nowego oprogramowania np. do chmury – tę usługę również oferujemy naszym klientom.

Czym jest migracja aplikacji?

Migracja aplikacji to nic innego jak przenoszenie zasobów firmy – danych i oprogramowania z jednego systemu do drugiego. Przykładami najprostszych migracji są m.in. takie działania jak:

  • aktualizacja systemu operacyjnego,
  • przenoszenie danych z jednej bazy danych do nowej,
  • przeniesienie zasobów z infrastruktury lokalnej do infrastruktury w chmurze,
  • przejście z podstawowego systemu obsługi poczty na nowszy i bardziej zaawansowany.

Migracja aplikacji w ISCG – rodzaje dostępnych usług

Kluczowa w migracji jest analiza i identyfikacja danych, które mają zostać przeniesione do nowego środowiska. W takiej sytuacji liczy się znajomość ograniczeń i funkcji zarówno aktualnego, jak i nowego systemu. Pozwala to na dokładne zaplanowanie prac migracyjnych i wybranie odpowiednich narzędzi, przy pomocy których będzie odbywać się cały proces.

W ISCG specjalizujemy się i w podstawowych i w bardziej zaawansowanych przypadkach, do których zalicza się m.in. migracja Legacy Systems. Określenie Legacy System oznacza oprogramowanie lub technologię, która była używana od początku działania firmy. Działania mające na celu aktualizację systemu przynoszą przedsiębiorstwu sporo korzyści, wpływając na wydajność pracy i często także na ograniczenie kosztów.
Inne usługi, które oferujemy naszym klientom to:

  • migracje GroupWise,
  • migracja systemów pocztowych Exchange,
  • migracje Lotus Notes,
  • migracje domen Active Directory.

Migracje Lotus Notes

Jednymi z najbardziej skomplikowanych są migracje Lotus Notes platformy opracowanej przez IBM. Złożoność oprogramowania sprawia, że jest konieczne dokładne zaplanowanie całego procesu. Natomiast ogromny plus to możliwość obudowania standardowego Lotus Notes dodatkowymi funkcjami dopasowanymi do potrzeb każdej firmy.

Migracja domen Active Directory

Migracja domen Active Directory wymaga odpowiedniego planowania i testowania. Proces ten zwykle ma kilka etapów i polega na przeniesieniu zasobów z jednego systemu zarządzania siecią do innego, wtedy najważniejsze jest bezpieczeństwo danych.

Migracja systemów pocztowych Exchange i GroupWise

Migracja GroupWise to przenoszenie skrzynek pocztowych, kalendarzy, kontaktów i pozostałych informacji związanych z komunikacją wewnętrzną i zewnętrzną przedsiębiorstwa. Podobnym procesem jest migracja systemu pocztowego Exchange. Dokładne planowanie w tym przypadku to podstawa, która pozwala uniknąć zakłóceń/przestojów w pracy całej firmy.

Usługa migracji w ISCG

W ISCG świadczymy szeroki zakres usług umożliwiających bezpieczny proces migracyjny. Analizujemy wymagania systemowe, które wpływają na prawidłowe przenoszenie danych. Nasi specjaliści dokonują weryfikacji środowiska biznesowego, co umożliwia dopasowanie najlepszych systemów. Prowadzą również dodatkowe szkolenia dla użytkowników i służą wsparciem po wdrożeniu nowych aplikacji.