Jak największa polska kancelaria prawna wdrożyła Microsoft Intune.

Sytuacja klienta

Firma jest największą spośród polskich kancelarii prawnych. Od 1993 roku ich eksperci doradzają zarówno polskim, jak i zagranicznym klientom z niemal wszystkich sektorów biznesowych. Aktualnie zatrudniają 190 ekspertów o różnych specjalizacjach. Posiadają biura w Warszawie, Poznaniu i Wrocławiu. Zajmuje wysokie pozycje w międzynarodowych rankingach.  Ze względów  na jakość świadczonych usług i poufność klient inwestuje w najlepsze technologie zabezpieczeń i zarządzania. W przypadku naszego projektu chodziło o wsparcie zarządzania i zapewnienie bezpieczeństwa dla globalnie rozproszonych prawników.

Proponowane rozwiązanie

Wyzwaniem w tym projekcie było zarządzanie zaangażowaniem wysoko wykwalifikowanych członków zespołu prawniczego, którzy są uznawani za najlepszych prawników w kraju i w Europie, często dostępnych zdalnie. Musieliśmy zminimalizować ich obecność na szkoleniacg podczas projektu i zapewnić nieprzerwane działanie przez cały okres wdrożenia. Partnerzy rozwiązań/Microsoft Services oraz Technologia pomogli nam, korzystając z usług Microsoft 365 i Intune.

Zaczęliśmy od przeprowadzenia wstępnej analizy technicznej przedwdrożeniowej z zespołem IT klienta, aby zebrać informacje dotyczące wymagań technicznych i biznesowych. Następnie skonfigurowaliśmy profile Intune, w tym Autopilot, ESP oraz Dołączanie do domeny i potwierdziliśmy właściwą konfigurację. Tymczasowy dostęp VPN został udostępniony w celach wdrożeniowych.

Kluczowe czynniki

Głównym celem biznesowym firmy było spełnienie wysokich standardów regulacji audytowych, zapewniając bezpieczną obróbkę informacji przy najwyższym stopniu poufności. Aby zminimalizować ryzyko dla użytkowników o niższej wiedzy informatycznej, gwarantując najwyższe standardy bez kompromitowania funkcjonalności ani utrudniania pracy.

Dostarczona korzyść

  • Możliwość zarządzania korporacyjną flotą urządzeń  z systemem Android i iPhone’a została dostarczona.
  • Bezpieczeństwo zostało zwiększone.

 

Wartość dodana

  • Przed wdrożeniem Microsoft Intune w środowisku produkcyjnym przetestowaliśmy kilka scenariuszy. Wdrożenie Microsoft Intune odbyło się pomyślnie i od tego dnia jest używane jako narzędzie zarządzania u klienta.
  • Microsoft Intune został wdrożony na całej flocie urządzeń

Wnioski z projektu

Każda firma, która dostarcza swoim pracownikom urządzenia mobilne do celów służbowych, musi zadbać o to, aby na tych urządzeniach były instalowane tylko aplikacje umieszczone na białej liście.

Nasz klient to kancelaria prawna, która pracuje głównie z poufnymi dokumentami. Konieczne jest zatem utrzymanie najwyższego poziomu bezpieczeństwa. W takiej sytuacji Microsoft Intune wydaje się narzędziem niezbędnym do sprawnego funkcjonowania firmy.