Skuteczna eliminacja „złodziei czasu” codziennej pracy działów HR

Działy HR są niezastąpionym elementem spajającym wszystkie procesy i komunikację w każdej firmie. Według badań Nintex (www.nintex.com) szacuje się, że ponad 50% czasu codziennej pracy działów HR jest poświęcana na procesowanie informacji dotyczących pracowników a 40% to praca administracyjna.

 

 

Rozwiązania Nintex to dedykowane oprogramowania do automatyzacji i zarządzania przepływem procesów w firmach bez wpływu na wydajność pracowników. Nintex znacząco redukuje koszty pracy i zwiększa efektywność działów HR, spełniając przy tym wszystkie regulacje dotyczące bezpieczeństwa przetwarzanych informacji.

 

 

Dlaczego warto usprawniać procesy HR?

Poprzez wdrożenie dedykowanych rozwiązań do automatyzacji pracy każda firma uzyska wymierne korzyści z tytułu:

 • zmniejszenia kosztów administracyjnych,
 • zapewnienia zgodności z wewnętrznymi procedurami,
 • przyspieszenia procedur związanych z obsługą wniosków pracowników,
 • sprawnego zarządzania ryzykiem w przypadku błędów lub braku komunikacji między różnymi działami w firmie,
 • zwiększenia produktywności i motywacji pracowników,
 • zmniejszenia ilości obiegu dokumentów papierowych.

Platforma wspiera automatyzację procesów m.in. dla Microsoft Azure, Office 365, SharePoint, SalesForce, Box, Dropbox czy SAP.

 

 

ISCG radzi:

Warto wdrożyć rozwiązania do automatyzacji pracy działów HR, co przełoży się na większą efektywność, mniejszą ilość błędów i oszczędność czasu.

 

 

ISCG rekomenduje:

 1. Automatyzuj procesy rekrutacji – ustawiaj powiadomienia, wrzucaj zaproszenia od kalendarza, publikuj ogłoszenia w wielu źródłach, elastycznie organizuj spotkania lub potwierdzaj wybór kandydata.
 2. Stwórz czytelny system cyfrowych podpisów, przydziel automatycznie licencje wraz z odpowiednim poziomem dostępu.
 3. Zbuduj przejrzysty proces projektowania szkoleń dla pracowników – zintegruj np. narzędzia LMS (Learning Management System) z HRIS (Human Resource Information) w celu przyspieszenia przepływu informacji.
 4. Stwórz czytelne szablony wniosków urlopowych i zdrowotnych – ustaw powiadomienia, zintegruj kalendarze i udostępnij pracownikom podgląd statusów na żywo.
 5. Stwórz proces analizy przepływu codziennych zadań i przedstaw go wszystkim pracownikom w firmie.

Źródło: https://www.nintex.com/

 

 

Potrzebujesz wsparcia? Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z ekspertem ISCG i dowiedz się jak zwiększyć Twój komfort bezpieczeństwa. Wypełnij poniższy formularz.