Rusza cykl spotkań „Czwartki z Veeam”  

Ruszamy z cyklem 6 filmików, podczas których przedstawimy skondensowaną wiedzę, wskazówki i podpowiedzi na temat oprogramowania firmy Veeam.

Czy wiedziałeś, że 21% ludzi nigdy nie wykonało kopii zapasowej a 34% wszystkich komputerów jest już zainfekowanych przez malware? 

W związku z tym wspólnie z Tomkiem Turkiem i Wojtkiem Ceglińskim postanowiliśmy przybliżyć Wam wiedzę na temat jednego z wiodących rozwiązań do wykonywania backupu danych zapasowych.   

Czego możecie się spodziewać?  

Zaczniemy od paru słów na temat licencjonowania a dokładnie nowości w Veeam, tj. licencji uniwersalnej (VUL) do ochrony wszystkich  obciążeń i w każdym środowisku.

W następny czwartek  zgłębimy tajemnice backupu chmury. Cloud, choć jest relatywnie nowym środowiskiem, podlega tym samym prawom co kiedyś środowiska fizyczne czy obecnie wirtualizacja. Nie istnieje bezwzględne bezpieczeństwo zasobów chmurowych, dlatego powinniśmy być zabezpieczeni przed nieprzewidzianymi, a nawet mało prawdopodobnymi scenariuszami. 

Trzeci film to wskazówka w zakresie backupu Office 365, czyli najlepsze praktyki, o których MUSISZ pamiętać planująć i realizując projekty bezpieczeństwa.  

Skoro mowa o best practise to nie może zabraknąć filmu o worst practise. Wśród najcześciej spotykanych złych praktyk jest wdrażanie teoretycznych założeń systemu bez wcześniejszej weryfikacji działania lub testowanie funkcjonalności na środowisku produkcyjnym. Pamiętajcie, że backup nie daje tak szybkiej możliwości odtworzenia jak replika maszyny – także nie zapominajcie o disaster recovery.  

 

Jedna z ankiet przeprowadzonych przez Veeam Software wykazuje, że 80% klientów nie testuje swoich kopii zapasowych częściej niż w raz miesiącu. Na pewno nie jest to dobra praktyka. O tym dlaczego weryfikacja backupu jest taka ważna opowiemy w przedostatnim filmie w naszej serii 'Czwartki z Veeam’.  

 

I na koniec, jako wisienka na torcie, Tomek Turek z Veeam opowie

o ochronie przed ransomware i skanowaniu backupu przed powrotem na produkcję. Będzie technicznie, będzie rzeczowo, będzie konretnie.  

 

Zapraszamy! 

A jeśli widzisz zastosowanie rozwiązania do backupu w swojej organizacji, masz pytania, albo po prostu chcesz dowiedzieć się więcej – napisz do nas 🙂