Operations Manager – grupa obiektów jako kryterium powiadomienia może być zdefiniowana w zapisywalnym MP

Projekt bez tytułu (1)

Operations Manager może monitorować serwery znajdujące się w różnych serwerowniach, posiadających swoje zespoły administratorów. Tworząc powiadomienia o alertach można przesłać je do odpowiednich osób pod warunkiem, że alert wytworzony został w obrębie grupy urządzeń (obiektów).

Wydaje się, że skoro powiadomienia (Notifications) przechowywane są w Management Pack-u o ID = Microsoft.SystemCenter.Notifications.Internal (jest to zapisywalny MP w formacie XML), to nie ma szans, aby posłużyć się grupą znajdującą się w innym zapisywalnym (Not Sealed) MP.

Prosty eksperyment wykazał, że jest inaczej.

Grupa GRP-GDY-Servers utworzona została w zapisywalnym MP Group.Test.

blog1

Następnie przygotowana została subskrypcja (NS-GRP-GDY), w której kryterium jest związane z przynależnością obiektów do zadanej grupy

blog2

Okazuje się, że taką grupę można wskazać, co już samo w sobie jest zaskakujące. Wiadomo bowiem, że nie można odwołać się z zapisywalnego MP do obiektu zdefiniowanego w innym zapisywalnym MP.

Wygląda to na jakiś wyjątek. Aby upewnić się, czy tak jest rzeczywiście wszystkie zapisywalne MP zostały wyeksportowane do jednego katalogu jako pliki XML

blog 4

Teraz wszystkie pliki można sprawdzić, czy zawierają fragment nazwy grupy:

blog3

Okazuje się, że jedynie w pliku definiującym grupę znajduje się nazwa tej grupy, zaś inne zapisywalne MP nie mają do niej odwołań.

Wniosek jest prosty: w tym przypadku nie następują odwołania między obiektami w zapisywalnych MP. Zatem nie mamy do czynienia z jakimkolwiek wyjątkiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *