Ochrona usług Skype dla Firm i ADFS

Na świecie jest wiele rozwiązań bezpieczeństwa, zarówno dla całych systemów, jak również dla bardzo wyszukanych, wąskich dziedzin. Poniżej opisujemy rozwiązanie chroniące usługi Skype dla Firm oraz Active Directory Federation Services (ADFS) między innymi przed atakami polegającymi na blokowaniu kont użytkowników.

 

Chcesz sprawdzić podatność na ataki Twojej sieci? Zrób test! Więcej informacji poniżej.

 

 

SkypeShield jest innowacyjnym rozwiązaniem, które gwarantuje bezpieczne połączenia mobilne i zewnętrzne do Skype dla Firm za pośrednictwem smartfonów, tabletów, komputerów stacjonarnych i innych urządzeń poza organizacją.

 

Według zweryfikowanych przez producenta informacji, połączenia z serwerem Skype dla Firm przy użyciu klienta Skype dla Firm i za pośrednictwem klientów poza organizacją, może ujawnić poufne informacje. Aby ograniczyć ryzyko i umożliwić pracownikom korzystanie z własnych urządzeń, SkypeShield opracował rozwiązanie, które zapobiega przedostawaniu się nieautoryzowanych urządzeń do sieci firmowej.

 

SkypeShield oferuje następujące funkcje:

  • Ochrona usług katalogowych Active Directory
  • Podwójne uwierzytelnienie
  • Blokowanie ataków DoS, DDoS i Brute Force
  • Publikacja Reverse Proxy
  • Kontrola dostępu na brzegu sieci
  • Ograniczenie dostępu dla grupy urządzeń korporacyjnych
  • Uwierzytelnienie RSA
  • Ochrona publikacji webowej dla serwera Exchange
  • Bezpieczne połączenia dla usługi Skype for Buisness

 

Korzystanie ze Skype dla Firm z Internetu lub ADFS (nie tylko dla Skype dla Firm) naraża sieć korporacyjną na zagrożenia blokowania kont wynikające z publikowania zewnętrznych usług uwierzytelniania. Testy przeprowadzone przez AGAT Software, producenta  SkypeShield, w niektórych środowiskach produkcyjnych, wykazały zdolność hakerów do blokowania produkcyjnych kont sieciowych w sieciach, które uważano za zabezpieczone i chronione. Aby to zrobić, hakerzy muszą znać jedynie nazwę użytkownika, która zazwyczaj jest łatwa do odgadnięcia lub odnalezienia.

 

AGAT Software oferuje bezpłatny test dla firm, które chcą sprawdzić, czy ich konta sieciowe są dobrze zabezpieczone przed zablokowaniem konta. Zaleca się sprawdzenie poprawności ochrony, nawet, jeśli korzystasz tylko z podstawowej konfiguracji Skype’a dla firm, lub gdy w celu ochrony ADFS wdrożono funkcję ADFS Extranet Lockout.

 

Test trwa tylko kilka minut i nie wymaga od badanej firmy przyznania dostępu lub przywilejów do sieci. Jest przeprowadzany przy użyciu narzędzia do skanowania podatności opracowanego specjalnie w tym celu przez AGAT Software. Wyniki nie będą udostępniane osobom trzecim poza samą firmą.

 

 

Pozostaw poniższe dane kontaktowe, a my skontaktujemy się z Tobą i udostępnimy bezpłatnie oprogramowanie.