Co w poczcie siedzi?

Nowy skaner Barracuda wykrywa zaawansowane zagrożenia, które przekroczyły granicę zabezpieczeń w Twojej poczcie i znajdują się w Twoim Office365, w poczcie Exchange (Cloud) oraz w Exchange lokalnie (OnPremise).
 

W dzisiejszym świecie każda skrzynka pocztowa jest celem spamu, wirusów, złośliwego oprogramowania, cryptolockerów szyfrujących komputery czy też odbiorcą innych wyrafinowanych sposobów na pozyskanie danych użytkownika. Celem jest oczywiście uzyskanie danych poufnych, danych logowania, wymuszenie okupu za odszyfrowanie danych, czy nawet jest to fragment ataku doprowadzającego do przejęcie kontroli nad atakowaną organizacją i kradzież jej danych. Każda firma aktualnie korzysta z rozwiązań chroniących użytkownika. Nawet niektóre organizacje korzystają i radzą sobie znakomicie przy pomocy wbudowanych mechanizmów, jak na przykład zaawansowana ochrona poczty dla użytkowników Exchange Online. Bardziej wyrafinowane zagrożenia potrafią obejść te mechanizmy i filtry bezpieczeństwa i dotrzeć do użytkownika końcowego. Według oficjalnych statystyk 5 na 6 dużych firm stało się celami aktywnych ataków. Część celowanych ataków spowodowało wymierne straty natychmiast (np. szyfrowanie i blokada komputerów), a część pozostaje w uśpieniu w poczcie pobranej, czekając na ponowne przeglądanie przez użytkownika.
Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się ile zaawansowanych zagrożeń ominęło Twój system zabezpieczeń?
Jeśli nie, to obecnie bezpłatnie możesz przeskanować swoją skrzynkę pocztową i sprawdzić, czy możesz zaufać bieżącym zabezpieczeniom. Do takiego skanowania możesz wykorzystać skaner firmy Barracuda. Jeśli wypełnisz poniższy formularz dostaniesz dostęp do tego narzędzia oraz wsparcie naszego inżyniera.
 
Nowy skaner Barracuda wykrywa zaawansowane zagrożenia, które przekroczyły granicę zabezpieczeń w Twojej poczcie i znajdują się w Twoim Office365, poczcie Exchange (Cloud) lub lokalnej poczcie Exchange.
Skaner Barracuda wykryje wyjątkowo niebezpieczne ataki, jak na przykład:
• Ataki na skrzynkę pocztową ofiary mające na celu załączanie złośliwych plików, a następnie powiązanie ich z mediami społecznościowymi w taki sposób, aby inne osoby je otworzyły.
• Ataki Spear Phishing, czyli podszywanie się pod konkretne osoby z danej organizacji, aby określić kluczowe postacie (CEO, CIO, CTO, etc.) i doprowadzić do sytuacji, w której taka osoba rozpocznie użytkowanie fikcyjnej/złośliwej witryny.
• Ataki Social Media Phishing, kiedy to hakerzy w zakresie mediów społecznościowych oraz e-commers nakłaniają ofiarę do korzystania ze złośliwych stron internetowych, które infekują dany komputer i tym samym organizację.
• Ataki Zero Day (tzw. Ataki Dnia Zerowego) to atak, który pojawił się w Twojej poczcie zanim zagrożenie było znane (wyjątkowo niebezpieczna forma ataków na pocztę w większości przypadków mająca na celów powstanie strat finansowych ofiary)
 
Jeśli interesuje cię ten temat wypełnij formularz i pozostaw dane. Uzyskasz dostęp do narzędzia i pomoc konsultanta.